zapisy: biuro@koloroffon.pl
zapowiedź: Grzegorz Kaczmarek/Krzysztof Nowicki
Atrakcyjna międzygwiezdna agentka Barbarella (Jane Fonda) z rozkazu Prezydenta Ziemi (C. Dauphin) ma odnaleźć i wyrwać tajną broń naukowcowi Durand Durandowi (M. O’Shea) z innej planety. Pozbawiony skrupułów wynalazca Durand Durand, dysponujący śmiercionośną bronią pozytronową, mógłby terroryzować cały świat skonstruowanym przez siebie laserem o straszliwej mocy. Barbarella ma odnaleźć Durand-Duranda i unieszkodliwić go.
Podczas podróży statek ulega awarii i Barbarella zmuszona jest do przymusowego lądowania i pada ofiarą krwiożerczych dzieci i ich lalek-robotów. Uratowana z opresji przez myśliwego Marka (U. Tognazzi), udaje się do miasta rozpusty rządzonego przez despotyczną Czarną Królową. Tu sprzymierza się z oddziałami rewolucjonistów. Po licznych przygodach Barbarella zostaje schwytana przez Duranda-Duranda. Sługa złej Czarnej Królowej jest sadystycznym egzekutorem. Postanawia zamęczyć Barbarellę w Maszynie Rozkoszy, narzędziu tortur własnej konstrukcji. Durand zamierza zabić dziewczynę niekończącymi się orgazmami.
Roger Vadim
Roger Vadim scenarzysta i reżyser filmowy (a również aktor) był jednym z pionierów francuskiej nowej fali. Jego filmowy debiut „I Bóg stworzył kobietę” (1956) przyniósł mu sławę reżysera skandalisty, a z jego ówczesnej żony, Brigitte Bardot, uczynił symbol seksu i uosobienie obyczajowej emancypacji kobiety lat 50. Kolejne filmy Vadima, m.in. „Niebezpieczne związki” (1960) i „Barbarella” (1968) utrzymane były w tej samej konwencji „wyzwolonego erotyzmu”. Po wyjeździe do USA zrealizował m.in. „Wierną żonę” (1976), „Nocne gry” (1979), „Surprise Party” (1983). Historia kina zawdzięcza mu również wylansowanie trzech gwiazd, z którymi związany był także prywatnie. Obok BB były to Jane Fonda i Catherine Deneuve.